Увага!

Всі їдемо в Китай майже безкоштовно та без проблем з візою! Переходьте за посилання та дізнайтеся як саме!Закордон відкриють жебраком боржникам

У Держдумі хочуть дозволити виїзд за кордон боржникам з боргами менше 100 тисяч. Однак бідному населенню закордон і так не сниться, а у багатіїв, які свідомо не платять, пропаде мотивація повертати гроші, вважають юристи.
Закордон відкриють жебраком боржникам Колаж “Фонтанка” / ДП / Інтерпресс
Близько 2 млн жителів Росії не можуть виїхати за кордон через борги. Пристави накладають заборону на виїзд, якщо борг перевищує 10 тис. Рублів. У Держдумі хочуть збільшити цей поріг до 100 тис., Так як боржників стало занадто багато, та й штрафи зросли. Юристи сумніваються в успіху законопроекту, а пристави бояться, що їх позбавлять чи не самого дієвого інструменту впливу.

Мінімальний розмір боргу, при якому пристави можуть заборонити керування автомобілем або виїзд за межі Росії, хочуть збільшити з 10 тис. До 100 тис. Рублів. Відповідні поправки в закон «Про виконавче провадження» внесли до Держдуми депутати Ярослав Нілов і Ігор Лебедєв (ЛДПР), щоб «полегшити життя багатьом росіянам».

Як говориться в пояснювальній записці, в останні роки «значно зросли розміри адміністративних штрафів», в тому числі в області дорожнього руху, тому поріг боргу в 10 тис. Рублів, при якому можливе обмеження на виїзд за кордон і керування транспортним засобом, «втратив свою актуальність ».

Простіше кажучи, жителів Росії з боргом понад 10 тис. Рублів стало занадто багато, і тепер депутати хочуть «запобігти необгрунтоване обмеження [їх] конституційних прав». Це призведе до «поліпшення ставлення до представників виконавчої влади і знизить соціальну напруженість в суспільстві», вважають вони.

Економічні уявлення депутатів знаходять своє підтвердження в статистиці. Наприклад, середня сума простроченої заборгованості тільки за допомогою кредитної картки в Росії з 2014 року зросла в два рази – з 36 тис. До 72 тис. Рублів, випливає з даних колекторського агентства “Секвоя кредит консолідейшн». У Петербурзі потенційно невиїзних боржників, за підрахунками компанії, 138,2 тис. Осіб (на 15 червня 2016 року), тобто майже 3% всіх жителів. За даними ФССП, в Росії зараз близько 2 млн невиїзних боржників.

Зараз в Петербурзі близько 10 тис. Чоловік, яким тимчасово заборонено виїзд за кордон у зв’язку з боргами, повідомили «Фонтанці» в міському управлінні ФССП. З початку року пристави винесли 15 тис. Постанов, з яких 8,5 тис. Припадають на боржників по аліментах. Із загальної маси 2,5 тис. Осіб погасили заборгованість на суму 2 млрд рублів (в середньому по 800 тис. Кожен), ще 2,5 тис. Постанов були скасовані або у зв’язку із закінченням терміну їх дії (обмеження виносяться на півроку) або в зв’язку з неможливістю стягнути борг (наприклад, якщо громадянин виявився банкрутом).

Центробанк не веде підрахунків за розмірами боргів, проте з його матеріалів випливає, що загальна сума простроченої заборгованості жителів Петербурга за всіма видами рублевих кредитів з 2014 року зросла з 13,7 млрд до 30,6 млрд рублів. Це зростання забезпечений не тільки збільшенням числа позичальників і сум кредитів (банки починаючи з 2010 року активно нарощували кредитні портфелі), але і зростанням розміру боргу в кожному окремому випадку.

Петербурзький адвокат Станіслав Кушнер, який займається банкрутством фізосіб, вважає ініціативу депутатів недоцільною. По-перше, якщо людина не в змозі повернути борг розміром 10 тис. Рублів, навряд чи у нього є кошти для закордонних подорожей, так що відкриття кордону не дозволить йому скористатися цією можливістю. По-друге, є категорія людей з грошима, які принципово не оплачують, наприклад, послуги ЖКГ. «Я особисто стикався», – говорить він. Щоб їх мотивувати повертати борги, добре було б залишити поріг в 10 тис., Вважає юрист.

«А взагалі було б непогано перейняти досвід Фінляндії. Там розмір штрафів за порушення правил дорожнього руху залежить від майнового стану боржника. Чим вище його дохід, тим більше штраф. Це моя думка, не більше того. Хоча мені справедливо заперечать, що, згідно з Конституцією РФ, усі громадяни рівні незалежно від їх матеріального становища. Але тим не менше досвід Фінляндії пішов би нам на користь », – переконаний Кушнер.

Навряд чи законопроект буде прийнятий, вважає юрист «Правовед.ру» Євген Горюнов. Тим більше позбавлення права керування транспортним засобом можливо лише при обмеженому колі вимог. Зокрема, в разі стягнення адміністративних штрафів, аліментів, відшкодування шкоди здоров’ю, майнової шкоди та моральної шкоди, відшкодування шкоди у зв’язку зі смертю годувальника, а також при вимогах немайнового характеру, пов’язаних з вихованням дітей. «По більшості з них заборгованість найчастіше не перевищує і 50 тис. Рублів, і відповідно [в разі прийняття законопроекту], приставів позбавлять інструменту впливу на боржників», – переконаний Горюнов.

Відзначимо, що в жовтні 2015 року Ярослав Нілов спільно з ще двома депутатами вже вносили до Держдуми аналогічний законопроект. Правда, в той раз мінімальний розмір боргу, що дозволяє приставам вводити обмеження, пропонувалося збільшити з 10 тис. До 20 тис. Рублів. Однак в березні 2016 року уряд відмовило, пояснюючи це тим, що завдяки обмеженню на виїзд з Росії щорічно до бюджету справляються мільярди рублів.

Комментарии закрыты.